Hızlı Okuma Semineri

Hızlı Okuma Semineri

Hızlı Okuma Semineri

HIZLI OKUMA SEMİNERİ

Hızlı Okuma Semineri ve Okuma kayak yapmaya benzer. İyi yapıldığında, ustası tarafından yapıldığında, her ikisi de akıcı, ahenkli bir etkinliktir. Acemi biri tarafından yapıldığında ise her ikisi de hantal, sakar ve yavaştır. Kayak öğrenmeye çalışırken kişi gülünç durumlara düşer. Bu işe küçük yaşta başlamayı gerektiren nedenlerden biridir. Yetişkin biri, uzun süreden beri yürümeyi, ayaklarının nerede olduğunu, bir yere doğru gitmek için nasıl bir ayağını diğerinin önüne atacağını bilir. Ama kayakları ayağına geçirir geçirmez, sanki yürümeyi yeni öğreniyor gibidir. Kayıp düşer, tekrar ayağa kalkmayı beceremez, kayakları birbirine dolaştırır, tekrar düşer, kendisini aptal gibi ve öyle görünür. (Hızlı Okuma Semineri)

Başta en iyi öğretmenlerin bile yararı olmayacak gibidir. İçten içe imkansız olduğuna inandığı hareketleri öğretmenin kolayca yapıvermesi, üstelik bunların basit hareketler olduğunu söylemesi, insanın gururunu zedeler. Öğretmenin unutmamanızı söylediği bütün şeyleri nasıl aklınızda tutacaksınız? Dizlerini bük, tepeden aşağı bak. Ağırlığını aşağıdaki kayağa ver. Sırtını düz tut, öne eğilme. Böyle uyarıların ardı arkası kesilmez. Hem bütün bunları düşünüp, hem de nasıl kayak yapabilirsiniz?

HIZLI OKUMA SEMİNERİ

Aslında önemli olan, bir araya geldiklerinde düzgün bir dönüş ya da peş peşe bir dizi dönüş oluşturan bu noktaları ayrı ayrı düşünmemektir. Hepsini iyi yapmak için bunları unutmayı öğrenmek gerekir. Ama unutmak için de, önce bunları ayrı ayrı öğrenmek gerekir. Ancak o zaman iyi bir kayakçı olmak için hepsini yan yana getirebilirsiniz.

Hızlı Okuma seminerinde de da durum aynıdır. Muhtemelen okumayı uzun zamandır bilirsiniz ve hepsini yeni baştan öğrenmek küçültücü görünebilir.Ama okumada da, kayakta olduğu gibi, bir sürü ayrı noktayı karmaşık ve ahenkli bir etkinlik halinde bir araya toplayabilmek için önce bunların her birinde ustalaşmak gerekir. Parçalar üzerinde yapacağınız alıştırmalar sonunda, bunları artık fazla dikkat gerektirmeden, kolayca yapacağınız gibi, hepsini ahenkli ve akıcı bir şekilde işleyen bir bütün halinde birbirine eklemeniz de mümkün hale gelecektir.

Hızlı Okuma Seminerine kayıt için : 216 330 2206 – 507 243 1218

Hemen Arayın….

* ile işaretli alanaların doldurulması zorunludur.

Katılımcı Bilgileri:

Formu Dolduranın:

Help Text